

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1.1 V/µs |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Max Supply Current | 850 µA |
| Nominal Supply Current | 800 µA |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 110 µV |
| Voltage Gain | 110.63 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 37 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
Stock: 7672
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05755
Ext.Price$1.05755
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05755 | $1.05755 |
| 10 | $0.77627 | $7.76270 |
| 25 | $0.70703 | $17.67575 |
| 50 | $0.66836 | $33.41800 |
| 100 | $0.63180 | $63.18000 |
| 300 | $0.59933 | $179.79900 |
| 500 | $0.56853 | $284.26500 |
| 1000 | $0.54972 | $549.72000 |
| 3000 | $0.53367 | $1601.01000 |
| 5000 | $0.51809 | $2590.45000 |
